Liga Ekologických Alternativ

O nás Ekodomy Ekofarmy Obnovitelné zdroje Obchod
  portál občanského sdružení Liga Ekologických Alternativ
ZPĚT
FULTEXTOVÉ VYHLEDÁVÁNÍ
POSLAT STRÁNKU ZNÁMÝM
VPŘED


OBNOVITELNÉ ZDROJE


Vážení přátelé,
po několika letech aktivit v oblasti osvěty energetického využití biomasy, zejména na bázi obecních výtopen, se LEA zaměřila na další obnovitelný zdroj - energii Slunce.
Od roku 2003 organizujeme podle německého vzoru tzv. Solární ligu ČR - soutěž měst a obcí ve využívání sluneční energie. Projekt vznikl s podporou Státního fondu životního prostředí ČR. Více k soutěži se dozvíte na našem zpravodajském portále www.solarniliga.cz. V rámci soutěže vychází i zpravodaj Solárko, který popisuje inspirativní projekty a novinky v oboru. Minulý ročník si můžete prohlédnout na www.solarko.eu. V rámci solární ligy nám nejde jen o soutěž a zpravodaj, zviditeňujeme úspéšné instalace v médiích, natáčíme videopořady a videošoty, pořádáme exkurze a semináře. Poslední tři semináře - pořádané na přelomu let 2005/2006 - byly na velmi aktuální témata: Slunce pro památky, Slunce pro bytové domy a Elektřina ze Slunce (odkazy směřují na elektronické sborníky referátů).

pozvánky na akce:

LEA se vrací k tématu biomasy mimo jiné i pořádáním této akce:
Prezentace z konference zde: biomasa-telc, biomasa-zk, czt-trebic-sever-a-jih, evropska-liga-oze, interreg-salas, op-sr-cr-brumov-bylnice, projekt-slavicin, projekt-val-bystriceS LEA na Intersolar. Jedete?
Cestou TOPsystémy - čas na závaznou přihlášku!

Termín světoznámého veletrhu Intersolar (letos poprvé v Mnichově) se přiblížil a s ním je tu i konkrétnější pozvánka pro zájemce o účast na naší cestě. Jak jsme již uvedli na třídenní cestu vyrazíme ve čtvrtek 12. června v 11 h (od hotelu DUO v Praze na Proseku) a vrátíme se v sobotu do cca 22 h. Základní cena exkurze je dík příslibu podpory SFŽP 2 500 Kč a zahrnuje nocleh se snídaní v Přimdě a v těsné blízkosti Mnichova, dopravu, sobotní vstupenku (se skupinovou slevou) na veletrh, podkladové materiály a výklad k min. pěti cestou navštíveným prestižním instalacím, multimediální CD LEA dle vlastního výběru, pojištění a naší asistenční péči (CELÝ TEXT POZVÁNKY, ON-LINE PŘIHLÁŠKA).
INSPIRUJTE SE UKÁZKAMI Z CD EKODOMY II.

obsahová
mapa CD

Na návštěvě
u praděda


Pionýři
jménem
Cepheus


Ekosídliště
nebývalé
komplexnosti


Energeticky
úsporná
"roubenka"


objednat CD
Ekodomy II.

! přes 200 grafických obrazovek, 650 obrazků, téměř 2 hodiny videa !
ZPĚT
FULTEXTOVÉ VYHLEDÁVÁNÍ
POSLAT STRÁNKU ZNÁMÝM
VPŘED
Liga
Ekologických
Alternativ
Bezručova 605, 276 01 Mělník
606 453 892, 723 573 738
lea@ecn.cz, lea2@ecn.cz


  portál LEA - Obnovitelné zdroje© Liga Ekologických Alternativ  
O nás Ekodomy Ekofarmy Obnovitelné zdroje Obchod