Liga Ekologických Alternativ

O nás Ekodomy Ekofarmy Obnovitelné zdroje Obchod
  portál občanského sdružení Liga Ekologických Alternativ
ZPĚT
FULTEXTOVÉ VYHLEDÁVÁNÍ
POSLAT STRÁNKU ZNÁMÝM
VPŘED


CD EKODOMY II - energeticky chytré bydlení
speciál na téma nízkoenergetických a pasivních domů

Vážení přátelé
energeticky úsporného stavění a bydlení,

dovolte, abychom Vám nabídli multimediální CD EKODOMY II, které jsme vydali u příležitosti završení deseti let našeho projektu Ekodomy, ve kterém mapujeme situaci v oblasti ekologického bydlení u nás i v zahraničí.
Z nepřeberného množství témat jsme se na zmíněném produktu zaměřili na stále atraktivněšjí - ale také dostupnější - nízkoenergetické a pasivní domy. Pro inspiraci jsme naši novou multimediální encyklopedii doplnili i několika příklady plusových domů - ani tyto objekty totiž dle některých expertů rozhodně nejsou hudbou vzdálené budoucnosti.
Multimediální speciál na téma nízkoenergetické a pasivní domy obsahuje přes 200 grafických obrazovek a 650 obrázků, desítky kontaktů a na 100 minut pracovních videozáznamů z osmnácti staveb či obytných komplexů - vše je uspořádáno v jednoduchém členění Úvod, Studovna, Příklady (tuzemské i zahraniční), Kontakty (firmy, weby, literatura, ...) a Videoprocházky. Pravým jádrem produktu je kapitola Příklady, která tvoří nejobsáhlejší část! Snad i proto, že naprostou většinu teoretických informací jsme publikovali na CD Ekodomy I a zde jsme chtěli popsat co nejvíce příkladů z praxe. I proto jsme dbali na to, aby zde byly základní informace pro méně ponaučené, ale také cenná data pro odborníky. Své si tu najde jak zájemce o důkladná odborná pojednání (logicky např. věnovaná nejčastější součásti nízkoenergetických staveb - řízenému větrání s rekuperací), tak ten, kdo preferuje srozumitelné čtivější reportážní články novinářů z konkrétních staveb. Analytické referáty a úvahy doložené grafy zaujmou zřejmě jiného uživatele, než praktické rady a návody opodál.
INSPIRUJTE SE VYBRANÝMI UKÁZKAMI Z CD EKODOMY II.

obsahová
mapa CD

Na návštěvě
u praděda


Pionýři
jménem
Cepheus


Ekosídliště
nebývalé
komplexnosti


Energeticky
úsporná
"roubenka"


objednat CD
Ekodomy II.

! přes 200 grafických obrazovek, 650 obrazků, téměř 2 hodiny videa !


Blíže k popisu hlavních sekcí:

1.) ÚVODEM

Návod k ovládání, upřesnění obsahu produktu a formy prezentovaných informací.

2.) STUDOVNA

Kapitola začíná úvahou nad energeticky úspornou architekturou a daňovou reformou, pokračuje rozhovorem se zástupcem hnutí, které v Rakousku usiluje o rozmach pasivních domů a výtahem ze studie tržního potenciálu pro tzv. "třílitrové" a pasivní domy Z řady dalších textů vyniká pohled architekta na sídliště solarCity v rakouském Linzi, sociologická studie o zkušenostech lidí s pasivními domy v Hannoverském Kronsbergu, ukázka z knihy o dřevostavbách či celý speciální blok věnovaný problematice mikroklimatu budov. Teoretické základy o pasivních domech získáte díky publikaci brněnské Veronicy a pokud Vás ani to nepřesvědčí o přínosech tohoto trendu, možná Vám pomůže změnit názor praktická odpovědna na dotazy jiných zájemců převzatá z renomovaných německých webů. Sekci doplňují výběrové ukázky výstavy občanského sdružení Ekodům "Harmonie, ekologie, ekonomika v bydlení" zaměřené na funkci zeleně v architektuře a konstrukcím budov.

3.) PŘÍKLADY

Nejrozsáhlejší sekce je rozdělena do čtyř oblasti,
dále členěných na zahraniční a tuzemské příklady:
--- NÍZKOENERGETICKÉ DOMY:
stavby, kterých je u nás stále jako šafránu, se stávají zejména v německy mluvících zemích samozřejmostí! Proto přinášíme pestrou paletu objektů - od rodinných, přes řadové & bytové domy až po celá sídliště. Ucelená složka je zde věnována solárnímu sídlišti v Linzi, kde by již brzo mělo být dokončeno bydlení pro 13 000 lidí - vše v min. nízkoenergetickém standardu! Zahraniční inpsiraci doplňují v cca stejném rozsahu české zkušenosti o tuzemských projektech, zejména rodinné domy - a to jak novostaveb či přestaveb, tak i objektů v netradičním pojetí, např. domy kryté zemí či novodobá roubenka s nevídanými energetickými úsporami!
--- PASIVNÍ DOMY:
Pořádá-li se někde seminář o pasivních domech, pak je předem jisté, že o návštěvníky nebude nouze. O objekty, kde je třeba k vytápění jen max. desetina energie oproti běžné konveční výstavbě, začíná být zájem už i v Čechách. Firem, které takový objekt kvalitně u nás postaví, je v ČR zatím pomálu. Proto Vám přinášíme portréty několika málo již hotových domů a budoucích tuzemských projektů a četné zajímavosti ze zahraničí - od prvního pasivního domu (Caldohaus, 1996) až po první vesnici pasivních domů a nejnovější technologické know-how. I zde však nechybí články o inovativních řadových bytových domech s pasivního standardu a z netradičních stavebních materiálů.
--- PLUSOVÉ A NULOVÉ DOMY:
Co do obsahu nejmenší oblast vyniká velmi přínosnými články. Blíže se seznámíte s plusovým energetickým sídlištěm ve Freiburgu či nejmordenější budovou výzkumného centra na světě, která se nachází v hornorakouském Gutau. Jeho majitele - hraběte Ch. Hehenbergera, marketingového stratéga a energetického vizionáře - jsme přímo v Gutau požádali o rozhovor a ten Vám nyní přinášíme jako exkluzivní součást CD.
--- OSTATNÍ:
zde nechybí informace o deseti "Zelených stavbách" USA a Kanady, domech plovoucích na vodě, kapličce z balíku slámy, největším pasivní kancelářské budově, japonském fotovoltaickém sídlišti či takové úzce pojaté specialitě jako je solární záchod.

4.) KONTAKTY

Základem této kapitoly jsou prezentace jednotlivých partnerů CD, vč. informací o zajímavostech z jejich výrobního sortimentu či nabízených služeb. V této sekci se nachází stručné portréty společností s nabídkou nízkoenergetických a/nebo pasivních domů (jedná se vždy o krátký textový profil firmy vč. potřebných kontaktů. Poslední částí sekce je pak databáze zpravodajských webů, které LEA doporučuje pro další studium problematiky energeticky úsporného stavění a bydlení.

5.) VIDEO

Z českých luhů a hájů se dozvíte o prvním téměř pasivním domě v Koberovech přímo od osoby nejpovolanější - autora i obyvatele Petra Morávka. Mezi další videoukázky se řadí nízkoenergetický komplex s pasivní přístavbou v Nenačovicích, prohlídka stavby pasivního domu u Č. Budějovic či videoprocházka na téma dřevostavby. Naprostá většina pracovních záznamů je však ze zahraniční: navštívíme s námi právě dokončované sídliště nízkoenergetických domů solarCity - a to hned z několika pohledů. Zajímavé informace se také dozvíte při virtuální procházce řadou německý či rakouských energeticky úsporných objektů.
Stále atratkivní CD najdete kvůli srovnání s novými projekty i tři videoprocházky staršího data (ekosídliště v Gänserndorfu u Vídně, v Kasselu a v Kronsbergu).


Nové CD EKODOMY II si můžete objednat přes eshop LEA.

CD zasíláme na dobírku do týdne (+ 80 Kč poplatky dle sazebníku České pošty a balné) nebo je možné si jej osobně koupit v sídle LEA (Chlumova 17, Praha 3 - Žižkov).


Příjemné chvilky při "surfování" po stránkách našich CD
Vám přeje za autorský tým
Ligy Ekologických Alternativ (LEA)
JIŘÍ DVOŘÁK
dj@ecn.cz, 606 453 892

INSPIRUJTE SE UKÁZKAMI Z CD EKODOMY II.

obsahová
mapa CD

Na návštěvě
u praděda


Pionýři
jménem
Cepheus


Ekosídliště
nebývalé
komplexnosti


Energeticky
úsporná
"roubenka"


objednat CD
Ekodomy II.

! přes 200 grafických obrazovek, 650 obrazků, téměř 2 hodiny videa !
ZPĚT
FULTEXTOVÉ VYHLEDÁVÁNÍ
POSLAT STRÁNKU ZNÁMÝM
VPŘED
Liga
Ekologických
Alternativ
Bezručova 605, 276 01 Mělník
606 453 892, 723 573 738
lea@ecn.cz, lea2@ecn.cz


  portál LEA - Obnovitelné zdroje© Liga Ekologických Alternativ  
O nás Ekodomy Ekofarmy Obnovitelné zdroje Obchod